Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

100 yıl sonra köylerine su geldi!

100 yıl sonra köylerine su geldi!

\

100 yıl sonra köylerine su geldi!

16.03.2013 16:35
Şanlıurfa’nın Siverek ilçesine bağlı Çağa köyüne, AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar’ın girişimiyle 100 yıl sonra ‘Su’ ile hayat geldi.

Bugün Siverek’in Çağa köyüne giden Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Şanlıurfa Valisi Celalettin Güvenç su veriliş töreninde köy halkının sevincine ortak oldular. Su verme töreninde ilk olarak yaşlı bir kadın sevincini belli etmek için Su bidonunu ihtiyaç kalmadığı için kesti. Bir bardak su için kilometrelerce yol Bayram havasında geçen su veriliş töreninde konuşan Çağa Köyü Muhtarı Ferit Güldiken ‘İçecek bir bardak su için kilometrelerce uzaktan evimize su getiriyorduk. Babalarımız, dedelerimiz köyün kurulduğu günden bu yana susuzlukla mücadele ettiler. Su bizim için onurdur, hasrettir, servettir. Devletimizin sayesinde Milletvekilimiz Kasım Gülpınar’ın girişimleriyle artık bu köyde hazine olarak adlandırdığımız su, kilometrelerce derinlerden çıkıyor. Bugün bu köye suyun gelişi bizim için yeniden doğuş, bayram günüdür. Evimizde musluğu açtığımızda su sesini duymak, bizim için büyük mutluluk’ dedi. Allah razı olsun demeniz yeter Muhtar Güldiken’in ardından konuşan AK Parti Milletvekili Kasım Gülpınar ise siyasetin en güzel semeresini, bugün yaşadıkları tablo ile tarif etti. Suyun bu köye gelmesini, siyasetten alabilecekleri en büyük keyfin olduğunu belirten Gülpınar, keşke imkan olsa da bütün eksikleri bir arada giderebilsek’ dedi.

Gülpınar, hizmet yapımında önemsedikleri en mühim kriterin nüfus kriteri olduğunu vurguladı. Kendisine teşekkür eden vatandaşlardan, mübarek Cuma günü nedeniyle istekte bulundu, Gülpınar ‘Sizlerden istediğim tek şey ‘Allah razı olsun demeniz, dua etmeniz. dedi. 50 yıldır ilk kez huzur rüzgarları esiyor Vali Celalettin Güvenç ise devam eden barış sürecine değindi. 50 yıldır memlekette ilk kez barış rüzgarlarının estiğine dikkat çeken Vali Güvenç, Türkiye’nin ayağına bağ olan, anaları ağlatan, babaların yüreğini burkan, herkesin acaba bugün ne oldu dediği olayların yerine; bugün olduğu gibi barışın, kardeşliğin, çalışmanın, hizmetin, yolun, suyun, ekonominin, demokrasinin, kardeşliğin konuşulduğu bir Türkiye’nin geldiğine işaret etti. Vali Güvenç, Allah’a defalarca kez şükür ettiğini de sözlerine ekledi. 100 yıl sonra su geldi Siverek Kaymakamı Hamza Erkal da ‘Çağa köyünün 100 yıldır ilk kez çeşme suyuna kavuştuğunu, döşenen şebekelerle her eve su girdiğini, hem kendileri için hem de köy halkı için bugünün tarihi bir gün olduğunu anlattı. Çağa Köyüne su verme töreninde İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu, Siverek Belediye Başkanı Ali Murat Bucak, AK Parti Siverek İlçe Başkanı İlhan Çelik, Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Yaşar Fırat, Mali Hizmetler Müdürü Recep Saklama, İnşaat Mühendisi Hicri İzol, Su ve Kanalizasyon Hizmetleri Müdürü İsmail Usanmaz’da hazır bulundu. Şantiye açtılar AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ve Vali Celalettin Güvenç su verme töreninin ardından Cuma namazını kılmak için Ulu Cami’ye geçtiler. Gülpınar ve Güvenç Şirin Kuyu, Dicle, Hacı Ömer Mahallelerinde Lise yerinin incelemesinde bulundular, Hayriye Mahallesindeki Kadın Kültür Merkezinde kursiyer bayanlarla sohbet ettiler. Gülpınar ve Güvenç Siverek ziyaretlerini Alan Köyü Stablize ocağındaki şantiye açılışı ile sonlandırdılar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016