Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

123 Eski ve Yeni Şarkılarıyla Salon’da

Salon, bu hafta birbirinden özel etkinliklerle müzikseverlerle buluşuyor. Modern cazın sevilen ismi 123, yepyeni bir söyleşi serisiyle bir araya gelecek Doğu Yücel ile Harun Tekin ve uzun süredir merakla beklenen Nils Frahm, Olafur Arnalds ile A Winged Victory For The Sullen’ın aynı sahnede buluşacağı konser bu hafta Salon’da!

123 eski ve yeni şarkılarıyla Salon’da

Ülkemizin sevilen modern caz topluluklarından 123, eski ve yeni şarkılarıyla 17 Ekim Çarşamba akşamı 21.30’da Salon’da sahnesinde! Burak Irmak (rhodes, org), Feryin Kaya (gitar, bas), Dilara Sakpınar (vokal, lido, synth) ve Berke Can Özcan’dan (davul) oluşan 123 ilk albümü Aksel’i Kasım 2009’da Aisha Records etiketiyle yayımlamıştı. Albüm 230 sayfalık bir illüstrasyon kitabıyla yayımlanan üçlemenin ilk parçasıydı. Dünyaca ünlü Norveçli trompetçi Arve Henriksen ile çalıştıkları, Aralık 2010’da piyasaya çıkan ikinci albümleri Arve’yi takiben üçlemenin son albümü Lara Ocak 2012’de yayımlandı. Önce ve sonrasında Can Tanca’nın DJ kabininde olacağı123 konserinin biletleri 25 TL (ayakta) ve 20 TL (öğrenci) üzerinden temin edilebilir.

Doğu Yücel ve Harun Tekin, şarkılar ve romanları konuşuyor

Salon’da yepyeni bir söyleşi dizisi başlıyor! Doğan Kitap işbirliği ile düzenlenecek söyleşi dizisi sezon boyunca her ay, edebiyat ve müzik dünyasının sevilen isimlerini bir araya getirecek. Serinin ilk söyleşisinde, 18 Ekim Perşembe akşamı saat 19.30’da Hayalet Kitap ve Varolmayanlar romanlarının yazarı Doğu Yücel ile Mor ve Ötesi grubunun solisti Harun Tekin, şarkılar ve romanları konuşacak. Ücretsiz olarak gerçekleştirilecek söyleşiye katılmak için rezervasyon@iksv.org adresine e-posta göndererek onay almanız yeterli.

Salon’da unutulmayacak müzik ayini

Geçen sezon Salon’da verdiği solo konserle hafızalara kazınan yetenekli müzisyen Olafur Arnalds, bu kez farklı bir konserle Salon’un konuğu olacak. Nils Frahm, Olafur Arnalds ve A Winged Victory For The Sullen, Erased Tapes Records’un beşinci yılı için düzenlenen turnenin İstanbul ayağında, ilham verici bir müzik ayini için, Salon’da arka arkaya sahneye çıkacaklar. 19 Ekim Cuma ve 20 Ekim Cumartesi geceleri 21.30’da başlayacak konserlerde izleyiciler müziğe doyacaklar. Piyano çalmayı Tchaikovsky’nin son öğrencisi Nahum Brodski’den öğrenen Nils Frahm, ilk solo albümünü 2007’de yayımlayan ama esas ünü Londra’daki Barbican Hall’da verdiği konserle kazanan Olafur Arnalds, ambient grubu Stars Of The Lid’in kurucularından Adam Wiltzie ile Amerikalı dream-pop grubu Devics ile yaptığı çalışmalarla da tanınan besteci Dustin O’Halloran’ın bir araya gelmesiyle kurulan A Winged Victory For The Sullen iki gece üst üste, Salon dinleyicilerine arka arkaya konserler verecekler. Konserin biletleri 50TL (oturmalı), 40TL (ayakta) ve 30 TL (öğrenci) üzerinden satılıyor.

Salon etkinliklerinin biletleri Biletix satış kanalları ve Salon gişesinden temin edilebilir. Lale Kart sahipleri, biletlerini %25’e varan özel indirimlerle temin edebiliyor. Tüm bilet alımlarında kredi kartı geçerli. Salon gişesi pazar günleri hariç her gün 10.00-18.00 saatleri arasında ve etkinlik günlerinde etkinlik başlayana kadar açık.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016