Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

33 yılda dünyanın çevresinin 4 katı koştu

33 yılda dünyanın çevresinin 4 katı koştu

\

33 yılda dünyanın çevresinin 4 katı koştu

09.08.2013 13:42 14,504 kez okunmuş

Balıkesir’in Edremit ilçesine bağlı Akçay beldesinde yaşayan ve “Koşan Adam” olarak tanınan emekli astsubay Mustafa Balcıoğlu (68), 33 yılda Ekvator kuşağının 4 katına eş değer uzaklığı koştu.

Balcıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, spor amaçlı koşuya, 1980 yılında Türkiye genelinde yürütülen “Sağlıklı Yaşam Koşusu Kampanyası” ile başladığını söyledi.

Ondan sonra her gün koştuğunu belirten Balcıoğlu, halen çalıştığı özel bir firmaya ait iş yerine koşarak gidip geldiğini anlattı.

Yaz-kış demeden yılın dört mevsimi bu sporu yaptığını dile getiren Balcıoğlu, 33 yılda koşarak kat ettiği yolun 173 bin kilometreyi bulduğunu bildirdi.

Dünyayı, Ekvator çevresinde 4 tura eş değer mesafede koştuğu bilgisini veren Balcıoğlu, 5’inci turunu tamamlamasına 27 bin kilometre kaldığını ifade etti.

Eskiden bazen günde 55 kilometre koştuğunu ve daha sonra bunu azaltıp 15 kilometreye düşürdüğünü söyleyen Balcıoğlu, “Yağmurda, soğukta, karda, fırtınada, sıcakta hep koşuyorum. Soğuk havalarda denize giriyorum. Bu spor, sağlıklı ve zinde olmamı sağladı. ‘Koşan Adam’ olarak isim yaptım. Birçok kişi beni böyle biliyor” dedi.

Balcıoğlu’nun koşu güzergahında taksicilik yapan İlyas Tekin ise onu, Akçay-Altınoluk arasında koşmasından tanıdıklarını belirtti.

Onun sabah-akşam her gün koştuğunu vurgulayan Tekin, “Yağmur, çamur, sıcak, kar demez. Bir gün görmesek ‘Acaba bu adam nerede?’ diye merak ederiz” ifadesini kullandı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016