Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Ardahan’da rekor soğukluk: -12 derece!

Ardahan'da rekor soğukluk: -12 derece!

\

Ardahan’da rekor soğukluk: -12 derece!

01.02.2013 10:20
Doğu Anadolu Bölgesi’nde gece en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında 12 dereceyle Ardahan’da ölçüldü.

Meteoroloji Erzurum Bölge Müdürlüğü’nden alınan bilgiye göre, Sibirya yüksek basınç sisteminin etkisi altına giren Doğu Anadolu Bölgesi’nde kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Gece en düşük hava sıcaklıkları sıfırın altında olmak üzere Ardahan’da 12, Kars’ta 10, Ağrı’da 9, Erzurum’da 7 olurken, Erzincan’da 0 ve Iğdır’da 2 derece olarak ölçüldü.

Günün en yüksek hava sıcaklıklarının da Kars’ta sıfırın altında 3, Erzurum’da sıfırın altında 2, Ağrı ve Ardahan’da 0, Erzincan’da 2 ve Iğdır’da 8 derece olması tahmin ediliyor.

Kentte etkili olan soğuk hava nedeniyle ev, iş yeri ve araçların camlarında buzlanma meydana geldi, çatılarda buz sarkıtları oluştu. Belediye ekiplerince kar ve buzla mücadele çalışması yapılıyor.

Kar yağışı ve tipi nedeniyle bölge illerinden Erzurum’da 70, Ağrı’da 14 ve Kars’ta 6 olmak üzere toplam 90 köy yolu ulaşıma kapandı.

İl Özel İdaresi’ne bağlı karla mücadele ekipleri, kapalı köy yollarının ulaşıma açılması için çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Karla mücadele ekipleri, yol açma çalışmalarının yanı sıra ulaşımın sağlanamadığı köylerdeki durumu ağır olan hastalara da yardım ediyor. Son 24 saat içerisinde Erzurum’un Karayazı ilçesinde yolu ulaşıma kapalı olan köylerden 2 hasta, İl Özel İdare Müdürlüğü ve 112 Acil Servis ekiplerince hastanelere ulaştırıldı.

Kent merkezlerinde kar kalınlıkları Ağrı’da 53, Ardahan’da 29, Kars’ta 24 ve Erzurum’da 18 santimetre olarak ölçüldü. Meteoroloji yetkilileri, kuvvetli buzlanma ve don olayının beklendiğini belirterek, vatandaşları çığ tehlikesine karşı uyardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016