Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Askerin verdiği koordinatla hayati operasyon

Askerin verdiği koordinatla hayati operasyon

\

Askerin verdiği koordinatla hayati operasyon

27.01.2013 07:48
Bergama’da bir hafta aralıksız süren yağışlar nedeniyle Gediz Nehri’nin taşması sonucu mahsur kalan çiftçi Köklü ailesinin imdadına askeri helikopter yetişti. Mahsur kalan İsmail Köklü, helikopterden sarkıtılan halatla çekilerek kurtarıldı.

İzmir’in Bergama ilçesinde bir haftadan beri aralıksız devam eden yağışlar, Gediz Nehri’nin taşmasına neden oldu. Bu durum bazı vatandaşları mağdur etti. Nehrin taşması sonucu mahsur kalan çiftçi Köklü ailesini askeri helikopter kurtardı.

Gediz Nehri’nin hemen yanın bulunan Sindel köyünde yaşayan evli ve iki çocuk babası İsmail Köklü (49), traktörüyle Karadere mevkiindeki arazisinde bulunan hayvanlara yem vermeye gitti. Dönüşte aşırı yağışlardan dolayı Bakırçay Nehri’nin taştığını gören Köklü, sabaha kadar arazisinde beklemek zorunda kaldı. İhbar üzerine olay yerine gelen İlçe Jandarma Komutanlığı ile Bergama Belediyesi İtfaiye ekipleri Köklü’nün kendi teçhizatları ile kurtarılmasının mümkün olmayacağını Jandarma Komutanlığı’na bildirdi. Bunun üzerine devreye giren Bergama Kaymakamı Ahmet Ertan Yücel’in girişimleri sonunda bölgeye Sivil Savunma Müdürlüğü ekipleri Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ait Trigon model helikopter geldi ve çiftçiyi bulunduğu yerden halatla çekerek, Sindel Kaşıkçı köyü yoluna indirdi.

Annesi Ayşe Köklü’ye sarılarak sevinç gözyaşı döken İsmail Köklü, “Allah devletimizden ve milletimizden razı olsun.” dedi.

İsmail Köklü annesi Ayşe Köklü ile birlikte sağlık kontrolünden geçirilmek üzere Bergama Dr. Faruk İlker Devlet Hastanesi’ne götürüldü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016