Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Astoria’dan İlginç Bir Sergi Daha

Açıldığı günden bu yana birçok sergiye ev sahipliği yapan Astoria Avm, bu defa ziyaretçilerini eski döneme ait ilgi çekici bir sergiyle buluşturuyor.

Ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu’nun eserlerinden oluşan”Çeyiz Sandıkları Sergisi” büyük küçük herkesin ilgisini çekecek.

Tarihi çeyiz sandıkları Kasım başına kadar Astoria Avm ziyaretçileri ile buluşacak.

İstanbul’da alışveriş denildiğinde akla gelen ilk alışveriş merkezlerinden biri olan Astoria Avm, döneminin ruhunu yansıtan, özenle işlenmiş, rengarenk,”Çeyiz Sandıkları Sergisi’ni”ziyaretçilerine sunuyor.

Ünlü koleksiyoner Adil Menemencioğlu, özellikle Türk el sanatları konusunda ünlü eserlere sahip olup, daha önce defalarca eserlerini sergilemiştir.

Bu defa eski döneme ait, üzerlerine ilginç motifler işlenmiş olan çeyiz sandıklarını Astoria ziyaretçilerinin beğenisine sunan Menemencioğlu, büyük küçük tüm ziyaretçilerin bu sergiden çok keyif alacaklarını düşünüyor.

Çeyiz sandıkları Türk toplumu için kültürel birer mirastır

Evlenirken bir gelinin yeni evine çeyiz sandığı götürmesi Türk toplumunun en önemli adetlerinden biri olup, Türk kadını ve Türk evlilik kültürü için önemli bir yere sahiptir. Çeyiz sandığı sosyal anlamda hem gelinin varlığının hem de içindeki çeyizin değerinin simgesidir. 

Astoria Avm, ziyaretçilerini eski döneme ait bu ilginç sandıklarla buluştururken, aynı zamanda çeyiz sandıklarının Türk evlilik geleneğinin en önemli simgesi olduğunu bizlere hatırlatıyor.

Günümüzde çeyiz sandıklarının önemini yitirmeye başlamasıyla birlikte, ziyaretçilere eski dönemi hatırlatan ve mutlaka görülmesi gereken bir sergi olacak.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016