Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Bakan Şahin, yaşlılarla şarkı söyledi

Bakan Şahin, yaşlılarla şarkı söyledi

\

Bakan Şahin, yaşlılarla şarkı söyledi

23.03.2013 17:46
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, Okmeydanı Darülaceze’de toplumdaki yetersiz beslenmeye dikkat çekmek için hazırlanan fotoğraf sergisini açtı. Bakan Şahin, Darülaceze sakinleriyle birlikte ‘nasıl geçti habersiz’ şarkısına eşlik etti.

Tiyatro ve dizi oyuncusu Volkan Severcan, toplumda yetersiz beslenmeye dikkat çekmek Okmeydanı’ndaki Darülaceze Müessesesi’nde kalan yaşlıların fotoğraflarını çekerek sergiledi. ‘Yaşlılara Saygı Haftası’ sebebiyle Darülaceze’de ‘Nasıl Geçti Habersiz’ adıyla halka açılan fotoğraf sergisinin açılışına; Bakan Fatma Şahin, Yeşilçam oyuncularından Hülya Koçyiğit ve Ayşen Gruda da katıldı. Şahin, sergiyi gezdikten sonra fotoğrafların bulunduğu videoyu izlerken ‘nasıl geçti habersiz’ şarkısına eşlik etti. Darülaceze sakinlerini de ziyaret eden Şahin, yaşlılarla tek tek ilgilenip hediye verdi.

Bakan Fatma Şahin, “Yaşlılarımız ailelerinin yanında daha mutlu olduğunu söylüyor. Fıtrat böyle. Ailesiyle, komşularıyla mutlu oluyor. Onları yaşamın dışına alıp soyutlaştırdığınız zaman orayı altınla da kaplasanız, mutlu olmuyor. İşte o yüzden ailelere dönüşleri güçlendiriyoruz. Bir taraftan yaşlı evler, umut evleri gibi evleri güçlendiriyoruz. Her şey doğup, büyüyüp ölecek. Mesele son anına kadar nasıl mutlu olabileceğindir. Yaşlılığı bir ölümü beklemek değil de nasıl bir zenginliğe, değere dönüştürebiliriz bu çalışmaların içerisindeyiz. Yani uzun ince bir yoldayız.” şeklinde konuştu.

Sergiyle ilgili bilgi veren Volkan Severcen de, “Yaklaşık 5 ay kadar önce bir tiyatro oyunuyla geldik Darülaceze’ye. Zaten vakit buldukça da geldiğim bir yer burası. Buradakilerle oturup konuşurken, daha nasıl sanatsal işlerim diye düşündüm ve bu proje doğdu. O kadar özel ve o kadar önemliler ki vakit buldukça herkesin buruya gelmesini isterim. Her birinin çok özel hikayesi var. Herkese hitap eden hikayeler var burada.” ifadelerini kullandı.

Yeşilçam oyuncularından Ayşen Gruda ise, “İnsanlara gülmeyi ve spor yapmayı tavsiye ediyorum. Beyine de spor yaptırılmalı. O da sporla mevcut. Gülmek birçok kası çalıştırıyor. Bir nevi fikir jimnastiği oluyor. Aslında yaşlı diye bir şey yok. Sokakta öyle gençler görüyorum ki erken yaşlı emeklisi. Ben diyorum ki hayatta daha çok gülelim ve gülümsetelim.” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016