Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Bingöl’de bomba yüklü araç bulundu!

Bingöl'de bomba yüklü araç bulundu!

\

Bingöl’de bomba yüklü araç bulundu!

02.09.2013 23:00 11,707 kez okunmuş

Bingöl’de polisin yaptığı operasyonda içinde yaklaşık 200 kilo bomba bulunduğu belirtilen bir araç ele geçirildi.

6 mutfak tüpü içinde patlatılmaya hazır haldeki bombalarla ilgili bir şüpheli gözaltına alınırken, olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

Bingöl Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekipleri yaptıkları istihbaratta kente bomba yüklü bir araç geleceğini belirledi. Diyarbakır’dan Bingöl’e gelen araç, saat 23.00 sıralarında kentin Genç İlçesi girişindeki 49’uncu Motorlu Piyade Tugay Komutanlığı önünde durduruldu. Aracı kullanan sürücü indirildikten sonra aramaya yapıldı. Aramada, iddiaya göre içinde 6 mutfak tüpü içinde amonyum nitratla desteklenmiş yaklaşık 200 kiloluk bomba olduğunu belirlendi. Bombaların düzeneklerle patlatılmaya hazır olduğu öğrenildi.

Polis ve jandarma bölgede geniş güvenlik önlemleri alırken, Bingöl-Genç karayolu trafiğe kapatıldı. Güvenlik görevlileri gelen araçları geri çevirdi. Bomba uzmanı ekiplerin araç içindeki çalışmaları sürüyor. Yetkililer, bombaların tahrip gücünün çok yüksek olduğunu belirterek, infilak ettirilmesi halinde yaklaşık bir kilometrelik alan içinde büyük etki yaratabileceğini söyledi. Bombalı araçla ilgili bir şüphelinin gözaltına alındığı, olayla ilgili soruşturmaya başlandığı belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016