Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

BM heyeti konteyner kentte

BM heyeti konteyner kentte

\

BM heyeti konteyner kentte

24.03.2013 16:04
Birleşmiş Milletler Mülteciler Yüksek Komiserliği (UNHCR) heyeti, Gaziantep’in Nizip ilçesindeki Suriyelilerin barındığı konteyner kentte incelemelerde bulundu.

Heyet, 2 bin 866 Suriyeli sığınmacının kaldığı konteyner kentteki sosyal tesisleri ve okulları gezerek, kamp müdürü Cengiz Gündeş’ten bilgi aldı. Suriyeli sığınmacılarla ilgilenerek sorunlarını da dinleyen heyettekiler, daha sonra ilçede devam eden çalışmaları inceledi.

-Uluslararası kamuoyuna çağrı-

UNHCR Bölgesel Mülteci Koordinatörü Panos Moumtzis, Türkiye’nin Suriyeli sığınmacılara yönelik verdiği hizmetlerden çok etkilendiklerini söyledi.

Suriye’deki olayların gün geçtikçe artığını ve bu nedenle binlerce kişinin yakın ülkelere gitmek zorunda kaldığını anımsatan Moumtzis, şunları kaydetti:

”Gezdiğim bu kamptaki sosyal tesis ve okullarda her türlü hizmetin en iyi şekilde verildiğini gördüm. Hizmetlerden faydalananların çoğunluğunun kadın ve çocukların oluşturduğunu da yerinde görünce bu hizmetlerin ne kadar faydalı ve önemli olduğunu anlıyorum. Bu nedenle buradaki durum beni çok etkiledi.

Uluslararası kamuoyundan, Suriyelilere yönelik yaptıkları hizmet ve yardımdan dolayı Türk Hükümetine destek vermelerini istiyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016