Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Can Paker: Artık silahlar sussun

Can Paker: Artık silahlar sussun

\

Can Paker: Artık silahlar sussun

18.05.2013 18:20
Akil İnsanlar Heyeti Doğu Anadolu Bölgesi Grubu Başkanı Can Paker, “Artık silahlar sussun. Fikirler ve siyaset konuşsun.” dedi.

Can Paker ve grup üyeleri Sibel Eraslan, Ayhan Ogan, Abdurrahman Dilipak, Zübeyde Teker, Mahmut Arslan, Abdurrahman Kurt ve Mehmet Uçum, Muş’taki Hayal Düğün Salonu’nda, vatandaşlarla bir araya geldi.

Moderatörlüğünü Zübeyde Teker’in yaptığı toplantıda konuşan Başkan Can Paker, vatandaşları dinlediklerini belirterek, süreçle ilgili talepleri Ankara’ya ileteceklerini söyledi.

Paker, şöyle devam etti: “Türkiye kuruluşundan itibaren asker ve bürokratlarca yönetildi. İnsanlar merkezi otoriter şekilde yönetildiler. Pek çok ızdırabın nedeni bu yönetimdir. Hala eski devletin kalıntıları var. Ülkede iki devlet yaşıyor. Eski devlet gücünü hızla kaybediyor. Onun için süreç başladı. Bu dönüşümü yazan Öcalan ve Erdoğan’dır. Artık fikirler ve siyasetler konuşsun noktasına geldik. Silah değil siyaset öne çıkıyor. Demokratik mücadele yeni başladı. Silah seslerinden ve operasyonlardan arındıktan sonra insan hakları süreci başlayacak.” diye konuştu.

Kürt meselesinin insan hakkı meselesi olduğunu belirten Paker, bu konuda herkese sorumluluk düştüğünü ifade etti. Paker, “Bu barışı hep beraber nasıl yapacağız. Koşul koymak süreci götürmez. Türkiye’nin yüzde 81’i süreci destekliyor. Artık fikirlerimiz konuşacak. Sizler konuşacaksınız. Süreç ise olumlu sonuçlanacak.” dedi. Toplantı heyet üyelerinin yapmış oldukları konuşmaların ardından sona erdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016