Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Çatapat yutan kardeş yaşam mücadelesi veriyor

Çatapat yutan kardeş yaşam mücadelesi veriyor

\

Çatapat yutan kardeş yaşam mücadelesi veriyor

18.05.2013 17:26
Bitlis’in Hizan ilçesine bağlı Gayda köyünde çatapat yutan Ayetullah (6) ve Sabetullah Atik (4) adlı iki kardeş, İnönü Üniversitesi Turgut Özal Tıp Merkezinde yaşam mücadelesi veriyor.

 

Çocukların babası Hübeydullah Atik, AA muhabirine yaptığı açıklamada, çocuklarını 5 gün önce kendi imkanlarıyla Hizan Devlet Hastanesine götürdüğünü söyledi.

Buradaki ilk müdahalenin ardından çocuklarının, önce Tatvan Devlet Hastanesine, ardından da Van’daki İstanbul Hastanesine sevk edildiğini belirten Atik, Ayetullah ve Sabetullah’ın, Sağlık Bakanlığına ait ambulans uçakla Malatya’ya getirildiğini ifade etti.

Çocuklarına karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu dile getiren Atik, oğullarına karaciğer nakli yapılması gerektiğini belirterek, “Yapılan testler sonrası benim uygun verici olmadığım söylendi. Eşim, uygun bulundu. Alınan örneğin, durumu daha ağır olan küçük oğlumuz Sabetullah’a nakledilmesi için eşim ameliyata alındı. Ameliyatın ardından değerleri nedeniyle örneğin nakle uygun olmadığı söylendi. Eşim kendisinden alınan örneğin oğlumuza nakledildiğini sanıyor. Kendisine durumu açıklayamadık. Çocuklarımın sağlığı için dua ediyorum” diye konuştu.

Oynadıkları çatapatları yutan Ayetullah ve Sabetullah Atik’in tedavisi sürüyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016