Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

CHP’li üyeden ‘Tayyip mezara’ pankartı!

CHP'li üyeden  ‘Tayyip mezara' pankartı!

\

CHP’li üyeden ‘Tayyip mezara’ pankartı!

02.06.2013 02:27
Eskişehir’de Gezi parkı olaylarına destek vermek amacıyla yapılan eylemde, Cumhuriyet Halk Partisi’nin Eskişehir İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Şanlı’nın taşıdığı pankart dikkat çekti.

Şanlı, eylemci grupların arasında taşıdığı pankartta, ‘Tayyip mezara, halk iktidara’ yazdığı görüldü.

Eskişehir’de Gezi Parkı olaylarına destek vermek amacıyla saat 15.30 sularında ETİ Park’ta toplanan bir grup, AK Parti aleyhine sloganlar attı. Grup daha sonra Espark önündeki grubun yanına giderek buradan Yunus Emre Caddesi üzerindeki AK Parti il binasına doğru yürüyüşe geçti. Parti önünde polis barikatıyla karşılaşan grup sloganlar attı. Daha sonra polisin tüm uyarılarına rağmen taş ve içki şişeleriyle karşılık veren gruba polis tazikli su ile müdahale etti.

Bu sırada CHP’nin Eskişehir İl Genel Meclisi Üyesi Erdal Şanlı, grubun ön saflarına gelerek elinde pankartı taşımaya başladı. ‘Tayyip mezara, halk iktidara’ yazan pankartı taşıyan Şanlı, AK Parti’ye yönelik sloganlar attı. Bir süre pankartı taşıyan Şanlı, daha sonra alandan ayrıldı.

İl Genel Meclisi üyesi Erdal Şanlı’nın bir süre önce de, Eskişehir Adliyesi Nöbetçi Cumhuriyet Savcılığı’na Başbakan Recep Tayyip Erdoğan hakkındaki şikayet dilekçesini verdiği öğrenildi. Şanlı, Erdoğan’ın 17 Şubat 2013 günü Mardin’de yaptığı konuşmasıyla ilgili olarak suç duyurusunda bulunduğunu belirtildi.

Bu sırada, dün Eskişehir’de düzenlenen Taksim Gezi Parkı olaylarını protesto gösterileri sırasında Eskişehir Barosu’na kayıtlı iki avukatın da olaylara karıştığı öğrenildi. Yaşanan olaylarda eylemci grubun içinde yer alan iki avukat, polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayarak polisle çatıştı. Bu sırada avukatlar vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı. Olay sonrası barodan yapılan açıklamada, Taksim’deki Gezi Parkı’nın yıkılması ve mevcut ağaçların kesilmesini protesto eden vatandaşların tepkisinin toplumsal bir direnişe dönüştüğü belirtildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016