Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Dev makine 240 tekerlikli taşıyıcıyla götürüldü

Dev makine 240 tekerlikli taşıyıcıyla götürüldü

\

Dev makine 240 tekerlikli taşıyıcıyla götürüldü

04.05.2013 18:05
Yüksek Hızlı Tren ray döşeme sisteminde kullanılmak üzere Almanya’dan getirilen 49 metre uzunluğunda 170 ton ağırlığındaki eleme makinesi böyle taşındı.

Almanya’dan gelen özel ekibin de aralarında olduğu 30 kişinin, üç vinç yardımıyla üç saatte 240 tekerlekli özel taşıyıcıya yüklediği makinenin 4 saatte Eskişehir’e götürülmesi bekleniyor.

YHT çalışması nedeniyle Kocaeli Köseköy ve Sakarya’nın Pamukova Mekece bölgesinde yeni ray sistemi çalışmalarında kullanılan Alman yapımı 49 metre uzunluğundaki 170 tonluk kum ve taş eleme makinesinin Mekece Köyü’nde yapılan bakım çalışmasının ardından Eskişehir’e gönderilmesine karar verildi. Ancak demiryolu hattının Eskişehir sınırları içindeki 30 kilometrelik bölümü yeni hat çalışması nedeniyle kaldırıldığından dev iş makinasının 100 kilometre uzaklıktaki Eskişehir’in Çukurhisar beldesine karayoluyla taşınması kararlaştırıldı. Bu taşıma işlemi için öğle saatlerinde başlayan çalışmada görev alan 30 kişilik ekip, 49 metre uzunluğundaki 170 tonluk aracı, lojistik firmasından temin edilen 200, 300 ve 400 tonluk üç  ayrı vinç yardımıyla üç saatlik çalışma sonucu 60 metre uzunluğundaki 240 tekerlekli özel araca yükledi.

Bu çalışmayı yapan ekipte bulunan Cemal Kılıç, gazetecilere yaptığı açıklamada, dev makinenin iki parçadan oluştuğunu ve taşıyıcıya yüklerken üç vinç kullanıldığını  belirterek, şunları söyledi:

“Almanya’dan da ekipler geldi. Onlar makineyi iyi tanıdığı ve sorumluluğu onlara ait olduğu için bağlayacağımız halatları, kaynak yapacağımız yerleri gösterdiler. Taşıyıcı 60 metre uzunluğunda olması nedeniyle Mekece’den Eskişehir’e kadar köprü, viraj ve tünellerle ilgili araştırma yaptık. Eskort eşliğnde yola çıkacağız’ dedi.

Saat 17.00 sıralarında taşıyıcı ile yola çıkarılan dev makinenin 4 saatte Eskişehir’in Çukurhisar beldesine taşınması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016