Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

‘Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’ Sahiplerini Buldu

Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, ’12. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’ törenine ev sahipliği yaptı. Törende, Eskişehir Şehir Tiyatroları sanatçıları 5 ödül aldı.

Her yıl Türkiye çapında halk jürilerinin oylarıyla tiyatro yapımları ve sanatçılarına verilen “Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’nin 12.’si yurt içi ve yurt dışından tiyatro sanatçılarının geniş katılımıyla Eskişehir’de yapıldı. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğini yaptığı törende, KKTC, Almanya, Antalya, Ankara, Adana, Bursa, İzmir ve Eskişehir’den katılan sanatçılara ödülleri törenle verildi. Aralarında, Murat Atak, Zafer Kayaokay, Ayşe Emel Mesci, Mustafa Kurt’un da bulunduğu tiyatro yönetmenleri, Murat Demirbaş, Ömer Naci Topçu, Orkun Yılmaz, Özlem Öztürk gibi oyuncuların katıldığı ve ödül aldığı törende, özel ve anlamlı ödüller de sahipleri ile buluştu.

Tiyatro sanatına verdikleri destek ile ödüle layık görülen Bursa’nın Nilüfer ilçesi Belediye Başkanı Mustafa Bozbey, İzmir’in Mordoğan ilçesi Belediye Başkanı Ahmet Çakır ve Dikili Belediye Başkanı Osman Özgüven törene katılarak ödüllerini aldı.

ESKİŞEHİR’İN TİYATROCULARINA 5 ÖDÜL BİRDEN

’12. Direklerarası Seyircileri Tiyatro Ödülleri’ töreninde, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın ‘Keşanlı Ali Destanı’ adlı oyunu, ‘En İyi Prodüksiyon’ ödülünü alırken, oyunun koreografı Yeşim Alış da ‘En İyi Koreografi’ ödülüne layık görüldü.

Şehir Tiyatroları’nın ‘BayKolpert’ adlı oyunla Mehmet Ergen ‘En İyi Yönetmen’, Sermet Yeşil ise ‘En İyi Erkek Oyuncu’ ödüllerine layık görüldü. Gecede ayrıca Şehir Tiyatroları sanatçılarından Basri Albayrak ‘Karıncalar’ adlı oyunla ‘En İyi Yönetmen’ ödülünü alırken, Hakkı Kuş Eskişehir Barosu Gençlik Merkezi Tiyatro Topluluğu’nun sahnelediği ‘Azizim Aziz’ adlı oyunla ‘En İyi Yönetmen’ ödülüne layık görüldü.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016