Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Emekli Tümgeneral Erdal Şenel beraat istedi

Emekli Tümgeneral Erdal Şenel beraat istedi

\

Emekli Tümgeneral Erdal Şenel beraat istedi

29.04.2013 20:20
Ergenekon Davası’nda yargılanana Emekli Tümgeneral Erdal Şenel, Mahkemenin adil bir karar vereceğine inandığını belirterek beraatini talep etti.

“Ergenekon” davasının bugünkü oturumunda tutuklu sanıklar Muzaffer Tekin ve İsmail Yıldız ile bu davadan tutuksuz yargılanan “28 Şubat” soruşturmasından tutuklanan emekli Tümgeneral Erdal Şenel’in esas hakkındaki mütalaaya ilişkin beyanları alındı.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmada mütalaaya ilişkin beyanda bulunan eski Siyasi Ekonomik Sosyal Araştırmalar ve Strateji Geliştirme Merkezi (SESAR) Başkanı tutuklu sanık İsmail Yıldız, hakkındaki suçlamaları reddetti.

Görüştüğü bazı siyasetçilerle siyasi içerikli sohbetler yaptığını, ancak darbe konuşmadıklarını savunan Yıldız, tutuklu yargılanan emekli Tuğgeneral Levent Ersöz ile yaptığı görüşmelerin ise maksadını aştığını söyledi.

Yıldız, “Zaten benden istediklerini vermediğim için de aramız açılmıştır. Darbe yapacak olan bunu kamuoyuna sorar mı? Büyükanıt, kamuoyuna sorarak mı muhtıra verdi? Bu şekilde darbe yapılacağı iddiaları asılsızdır” dedi.

“28 Şubat” soruşturması kapsamında tutuklanan bu davanın tutuksuz sanığı eski Genelkurmay Adli Müşaviri emekli Tümgeneral Erdal Şenel de bu dava kapsamında geçen yıl savunmasını yaptığını, yazılı olarak 31 ekiyle birlikte mahkemeye de sunduğunu belirtti.

Şenel, incelediği kadarıyla mütalaanın da iddianamenin tekrarı ve özeti olduğunu ifade ederek, daha önceki savunmasını tekrar ettiğini aktardı.

Mütalaada, “açıklanması yasak olan ve niteliği bakımından gizli kalması gereken bilgilerin temin edilmesini” içeren TCK’nın 334. maddesi uyarınca hakkında ceza istendiğini ifade eden Şenel, ancak iddianamede böyle bir suçlamanın olmadığını anlattı.

Bu suçlamaya ilişkin somut bir belge olmadığını savunan Şenel, “Mahkemenin adil bir karar vereceğine inanıyorum. Beraatimi talep ediyorum” dedi.

Bugünkü oturumda Muzaffer Tekin, İsmail Yıldız ve Erdal Şenel’in esas hakkındaki mütalaaya ilişkin savunmalarının alındığı duruşma, yarına ertelendi.

Duruşma sonrasında avukatlara ve sanıklara bir açıklama yapan Mahkeme Heyeti Başkanı Hasan Hüseyin Özese, esas hakkındaki savunmalarını hazırlamadıklarını belirten bazı kişilerin süre istediğini anımsatarak, beyanlar iddianame sırasına göre alınacağı için buna göre hazırlanılmasını istedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016