Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Erdoğan’dan imam hatiplilere tavsiyeler

Erdoğan'dan imam hatiplilere tavsiyeler

\

Erdoğan’dan imam hatiplilere tavsiyeler

31.05.2013 21:22
Başbakan Erdoğan Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi mezuniyet törenine katıldı. Kendisi de imam hatip mezunu olan Başbakan, imam hatiplilere deneyimlerinden yola çıkarak bir takım tavsiyelerde bulundu.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye’de bazı kesimlerin geçmişte etnik kökeni ve inancından dolayı zulme uğradığını belirterek, kendilerinin de bu süreçten geçtiğini ancak hiç bir zaman şiddete şiddetle karşılık vermediklerini söyledi.

Başbakan şunları söyledi;

“Türkiye’de bir çok farklı kesime on yıllar boyunca çok büyük eziyetler yapıldı bazı kesimler dışlandı bazıları horlandı ötelendi. Etnik kökenler, inançlar mezhepler aşağılandı milli manevi değerler tahkir edildi daha ötesine geçildi belli kesimlere hapishanelerde çok ağır işkenceler yapıldı faili meçhuller suikastlarla provakasyonlarla hep bazı kesimler tehdit edildi tevdit edilmek istendi birileri yanlıştan yola çıkıp yanlışa başvurdular şiddetin zulmün mağduru olanlar maalesef şiddet uygulamaya zulmetmeye başladılar. Dikkat edin aynı süreçlerden bizler geçtik dışlanmayı horlanmayı aşağılanmayı bizlerde yaşadık hapishaneleri işkenceleri zulmü eziyeti iliklerimize kadar bizlerde yaşadık az veya çok ama hiç bir zaman yanlıştan yanlış çıkarmadık hiç bir zaman şiddete karşı şiddet yoluna tenezzül etmedik hiç bir zaman hukuksuzluğa hukuksuzlukla şiddete terörle karşılık vermedik çünkü biz davamızın haklılığına yürekten inandık.”

Kız öğrenci yurdunun açılışını yaptı

Başbakan Erdoğan, mezunuiyet töreninin ardından Türkiye Gençlik ve Eğitime Hizmet Vakfı (TÜRGEV) tarafından yapılan Hayriye Cemal Gülbaran Kız Öğrenci Yurdu’nun açılış törenine katıldı.

Eşi Emine Erdoğan ile birlikte açılış törenine katılan Başbakan Erdoğan, burada öğrencilere seslendi. Erdoğan, “Sevgili öğrenciler, Hayriye Cemal Gülbaran Kız Öğrenci Yurdu’nun açılışında sizlerle birlikteyiz. Sizlere başarılarla dolu bir gelecek Allah’tan temenni ediyorum. Tüm emeği geçenlere TÜRGEV Vakfı başta olma üzere mimarından işçisine kadar tüm kardeşlerimize huzurlarınızda şükranlarımı ifade ediyorum. Allah kendilerinden razı olsun” dedi.

Başbakan Erdoğan, konuşmasının ardından kurdeleyi keserek açılışı gerçekleştirdi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016