Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Eşini ve çocuğunu kaybeden babanın metaneti

Eşini ve çocuğunu kaybeden babanın metaneti

\

Eşini ve çocuğunu kaybeden babanın metaneti

21.04.2013 13:34
Küçükçekmece’de bir evde çıkan yangında 5’i çocuk 6 kişinin hayatını kaybettiği yangında hayatını kaybedenler Adli Tıp’ta aileler tarafından teşhis edilirken eşini ve çocuğunu kaybeden babanın metanetli duruşu dikkat çekti. Facianın anının saniye saniye kaydedildiği ortaya çıktı.

Küçükçekmece’de meydana gelen yangın faciasında hayatını kaybeden 5’i çocuk 6 kişinin cenazesi dün gece Adli Tıp Kurumu’na kaldırdı. Sabah saatlerinde Adli Tıp Kurumu’na gelen aileler, cenazeleri teşhis etti.

ACILI BABA İDRİS ERTEN: YARIN YOLCULARDI MERSİN’E GİDECEKLERDİ, YİNE YOLCULAR ALLAH’A GİDİYORLAR

Küçükçekmece’de meydana gelen yangın faciasında hayatını kaybeden 5’i çocuk 6 kişinin cenazesi, aileleri tarafından teşhis edildi. Yangında eşi ve çocuğunu kaybeden acılı baba İdris Erten, “Yarın yolculardı Mersin’e gideceklerdi, yine yolcular Allah’a gidiyorlar” dedi. Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Milletvekili Sebahat Tuncel, de ailelere başsağlığı diledi.

Yangında eşi Elif ve 7 aylık bebeğini kaybeden acılı baba İdris Erten, “Rabbim veriyor rabbim alıyor şükür etmek lazım. Allah verirken nasıl gülüyorsan giderken de gülmen lazım ama insan sıcağı sıcağına tutamıyor kendini. 6 can gitti. Ben burada oturuyordum. Kayınçolarım Almanya’dan gelmişlerdi. Dışarı çıkmışlardı o arada. Eşimle baldızım çocukları bakmaya gitmişti. Bugün yolculardı Mersin’e gideceklerdi, yine yolcular Allaha gidiyorlar. Kader kısmet” diye konuştu.

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu da Twitter hesabından yaptığı açıklamada, “Küçükçekmece’de yangında hayatını kaybeden 5’i çocuk 6 yurttaşımız için acımız derin. Allah rahmet eylesin, mekanları cennet olsun” ifadelerine yer verdi.

SEBAHAT TUNCEL DE AİLELERE BAŞSAĞLIĞI DİLEDİ

BDP Milletvekili Sebahat Tuncel de Adli Tıp Kurumu’na gelerek ailelere başsağlığı diledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Tuncel, “Ailelerle gidip teşhis yaptık. Yurt dışından gelmiş aileler. Bugün Mersin’e ve Nusaybin’e gideceklermiş, Aslında burada yaşamıyorlar. Ne yazık ki böyle bir olay yaşanmış, hepimizin başı sağolsun. Yetkililer yangının sebebiyle ilgili ayrıntılı bir araştırma yapacaklar” dedi.Öte yandan yangında hayatını kaybedenlerin cenazesinin Mersin ve Nusaybin’de toprağa verileceği öğrenildi.

Yangında çocuklarını kaybeden acılı ailelerin Adli Tıp Kurumu önündeki bekleyişleri devam ediyor.

ALMANYA’DAN İZNE GELDİLER YANGINDA ÖLDÜLER

Küçükçekmece’de elektrikli sobasının devrilmesi sonucu çıkan yangında 5’i çocuk 6 vatandaşın hayatını kaybettiği yangında ölen anne Elif Erten (20) ile 7 aylık bebeği Nisanur Erten ve Fatmagül Erten’in (5) Almanya’dan izne geldikleri öğrenildi.

Olay yerine gelerek yetkililerden bilgi alan Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, “Olayda patlama söz konusu değildir. İtfaiye ekiplerinden aldığım bilgiye göre, odadaki çekyata elektrik sobanın düşmesi sonucu yangının çıktığı tahmin ediliyor.” dedi.

Aile yakınlarıyla evi gezen basın mensupları çocuklara ait son eşyaları da görüntülerken, aile yakınları küle dönen evde yaşananları güçlükle anlattı.

ELEKTRİKLİ SOBA ÇEKYATIN ÜSTÜNE DÜŞMÜŞ

Amca Fazıl Erten, yangında hayatını kaybeden iki çocuk ile annesi Elif Erten’in Almanya’dan Türkiye’ye bir kaç günlüğüne tatile geldiğini söyledi. Amca Erten, “Akşam üstü iş dönüşünde ev yanıyor diye telefon ettiler. Bende hemen buraya geldim. Çocuklar bir kaç günlüğüne misafirliğe gelmişti. Bir kaç gün sonra babalarının yanına gideceklerdi.” dedi.

Ailenin bir başka yakını ise; elektrikli sobanın çekyatın üstüne düştüğünü ve bunun sonucunda yangının çıktığını söyledi. Aile yakını, “Ufo çekyatın üstüne düşmüş. Çocuklardan birini bu kapıdan kurtarmışlar. Daha sonra kapı kapanmış. Kapı çelik olduğu için kapıyı açamamışlar.” şeklinde konuştu.

Adli Tıp Kurumu’na götürülen cenazelerin gerekli işlemlerin ardından, defnedilmek üzere memleketleri Mardin’e götürüleceği öğrenildi.

CENAZELER MEMLEKETLERİNE GÖNDERİLDİ

Küçükçekmece’deki yangında hayatın kaybedenlerin cenazeleri memleketlerine gönderildi. Cenazelerin gönderilmesi sırasında bazı yakınlarının baygınlık geçirdiği görüldü.

Kanarya Mahallesi’nde dün akşam saatlerinde bir evde yangında ölen 5’i çocuk 6 kişinin otopsi işlemleri tamamlandı. Otopsi işlemlerinin ardından cenazeler, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait 2 adet cenaze nakil aracıyla Kanarya Mahallesi’ndeki Mareşal Fevzi Çakmak Camii’ne götürüldü.

Burada vatandaşlardan helallik istendi. Küçükçekmece Kaymakamı Orhan Öztürk ve Belediye Başkanı Aziz Yeniay da camiye gelerek ailelere başsağlığı diledi. Başkan Yeniay, cenazelerin götürüleceği Mardin ve Mersin’e 2 adet otobüs göndereceklerini duyurdu.

Helallik istenmesinden sonra cenaze araçları camiden ayrıldı. Araçlar hareket ettiği sırada, ölenlerin yakınlarından bazıları baygınlık geçirdi. Baygınlık geçirenlere vatandaşlar, su ve kolonya ile müdahale etti.

YEĞENİNİ KURTARDI KIZI ÖLDÜ

Evde, yangın çıktığı sırada 8 kişinin bulunduğu belirtildi. Gülcan Erten ve Elif Erten’in çocuklara bakmak için eve geldikleri, ailenin diğer fertlerinin ise alışveriş için dışarı çıktığı kaydedildi. Yangının fark edilmesi üzerine Gülcan Erten’in Ahmetcan Bahçi’yi alarak dışarı çıkmayı başardı. Ancak Elif Erten, 7 aylık kızı Nisanur ve diğer 4 çocuk ile dışarı çıkmayı başaramadı. Dışarıdakiler de içeri giremedi. Yangının söndürülmesinden sonra içeri giren ekiplerin Elif Erten’i kucağında bebeği ve diğer çocukların da etrafında toplanmış olarak bulduğu ifade edildi.

Ölenlerden 4 yaşındaki Fatmagül Erten’in yangında yeğenini kurtarmayı başaran Gülcan Erten’ın kızı olduğu öğrenildi.

Yangında Elif Erten (20) ile kızı 7 aylık Nisanur Erten, Fatmagül Erten (5), akrabalarının çocukları Ömer Bahçi (4) ve 6 yaşındaki ikizler Aylin ve Hilal Bahçi hayatını kaybetmişti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016