Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Evi kiralama nedenlerine şaşıracaksınız

Evi kiralama nedenlerine şaşıracaksınız

\

Evi kiralama nedenlerine şaşıracaksınız

22.02.2013 15:01
Sancaktepe’de NATO boru hattını tünel kazıp delerek jet yakıtı çalan iki kişi polis tarafından kıskıvrak yakalandı. Yakıt hırsızlarının boru hattına ulaşmak için 15 metre tünel kazdığı ortaya çıktı.

Eyüp Sultan Mahallesi Müminler Caddesi Buhara Sokağı sakinleri mahalleyi saran koku üzerine polisi aradı. Olay yerine gelen polis ekipleri kokunun petrol türevi bir koku olduğunu düşünerek detaylı bir çalışma başlattı. Polis kokunun yoğun şekilde geldiği sokak sakinleriyle konuşarak evlerde inceleme yapmak istedi.

Çalışma sonucunda mahalleye 1,5 ay önce 4 kişinin taşındığını ve Buhara Sokağı’ndaki 3 katlı binanın giriş katını tuttukları tespit edildi. Polis ekipleri giriş kattaki dairenin penceresinin perde aralığından içeri baktıklarında evin dağınık ve topraklı olduğunu gördü.

Arama kararı alan polis ekipleri daireye girdiklerinde gördükleri manzara karşısında şoka girdi. Yaklaşık 40 gün önce daireye taşınan 4 kişinin evin bir odasına 2 metre derinliğinde çukur kazdığı ortaya çıktı. Çukura giren polis ekipleri 15 metrelik bir tünel tespit etti. Yapılan incelemede tünelin cadde üzerinden geçen NATO boru hattına kadar uzandığı ve hattın delinerek hortumla jet yakıtı çekildiği tespit edildi. Evin diğer odalarında yapılan araştırmada ise zanlıların kazdıkları tünelden çıkan toprakları çuvallara doldurup bir odada biriktirdikleri görüldü.

Evdeki aramalarını tamamlayan polis ekipleri evin etrafından pusu atıp zanlıların gelmesini bekledi. Uzun bekleyişin ardından eve gelen Tarık K. (25) polis ekipleri tarafından kıskıvrak yakalandı. Tarık K.’yı gözaltına alan polis ekipleri bekleyişini sürdürürken, diğer bir zanlı Tarık K.’yı telefonla aradı. Polis, Tarık K. ile telefonda konuşan Çetin A.’nın (35) yerini tespit etti. Ekipler yerini tespit ettikleri Çetin A.’yı da Sancaktepe Kültür Merkezi önünde yaşanan kovalamaca sonucu yakalayıp gözaltına aldı. Gözaltına alınan iki zanlı emniyetteki sorgulamalarının ardından adliyeye sevk edildi.

Bir mahalle sakini “Mahallede koku vardı, polisler gelip yeni taşınan olup olmadığını sordu. Kokunun buradan çıktığını tespit ettiler, mahalleye taşınalı 40 gün olmuştu” diye konuştu.

Milli Savnma Bakanlığı Ant Başkanlığı’na bağlı ekipler olay yerine gelerek incelemelerde bulundu. Boru hattından ne kadar jet yakıtı çalındığı yapılan incelemenin sonunda ortaya çıkacak

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016