Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Gezi Parkı eylemcilerine ‘SBS’ uyarısı

Gezi Parkı eylemcilerine 'SBS' uyarısı

\

Gezi Parkı eylemcilerine ‘SBS’ uyarısı

08.06.2013 00:56
Milli Eğitim Bakanlığı bugün yapılacak olan SBS ile ilgili bir açıklama yaptı. Açıklamada, Gezi Parkı protestocularından, öğrencilerin motivasyonunu engelleyecek eylemlerden uzak durmaları istendi.

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, bugün yapılacak 8. sınıf Seviye Belirleme Sınavı (SBS) ve yarın (08.06.2013) yapılacak Parasız Yatılılık ve Bursluluk Sınavı (PYBS) ile ilgili bir açıklama geldi.Gezi Parkı eylemcilerine uyarı niteliğinde olan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

“Ülkemizin son günlerde içinde bulunduğu durum açısından bazı hususların kamuoyuna tekrar hatırlatılması ihtiyacı hissedilmiştir.

Demokratik hak ve özgürlükler kullanılırken esas olan başkalarının temel hak ve hürriyetlerinin gözetilmesidir.

Bu çerçevede gösterilere katılan, destek veren ve bu yolla kamu düzenini aksatan kişi ve grupların sınava girecek öğrencilerin geleceklerini düşünerek gerekli hassasiyeti göstermeleri hem demokratik hukuk devletinin hem de toplumsal dayanışmanın bir gereğidir.

Bu vesileyle belirtmek isteriz ki özellikle sınav günü ve saatinde genel hayatın olumsuz şekilde etkilenmemesi, trafik aksamalarının yaşanmaması, okul çevrelerinde sınavın huzurunu ve öğrencilerin motivasyonlarını bozacak davranışlardan kaçınılması hususunda gerekli hassasiyetin gösterilmesi bir vatandaşlık ödevidir.

Ayrıca öğrencilerin girecekleri sınavlara yeterli ölçüde dinlenerek zinde bir şekilde hazırlanabilmeleri için cuma ve cumartesi gecelerinde de aynı duyarlılığın gösterilmesi büyük bir önem taşımaktadır. “

http://isilanibak.com/

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016