Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

İşte 3 PKK’lı kadının öldürülme nedeni

İşte 3 PKK'lı kadının öldürülme nedeni

\

İşte 3 PKK’lı kadının öldürülme nedeni

20.01.2013 12:31
3 PKK’lının Paris’te öldürülmesiyle ilgili olarak 2 kişi gözaltına alınırken, Fransa’dan Ankara’ya gelen bilgi notunda olayın ‘örgüt içi hesaplaşma’ olduğu iddia edildi.

Paris’te PKK ‘lı 3 kadının öldürülmesinin ardından Fransız istihbarat birimi, Ankara ‘ya geçtiği ön bilgi notunda, olay ‘bir örgüt içi hesaplaşma’ tespitinde bulundu.

Suikastle ilgili soruşturmada Paris ile Ankara arasındaki bilgi akışı istihbarat teşkilatları ile emniyet birimleri arasında yürütüldü, gözaltına alınan iki kişinin örgüt içindeki bağlantılarına ilişkin çok önemli bilgi paylaşıldı.

Güvenilir kaynaklardan alınan bilgiye göre, Fransızlar tarafından bir süreden beri örgüt üyeleri arasında bir gerginliğin olduğu biliniyordu. Bu nedenle son gelişmeler ve elde edilen bazı delillerle de örgüt içi hesaplaşma tezinin giderek güçlendiği belirtiliyor. Bu kapsamda suikastın, “İmralı ile başlatılan sürece karşı çıkan örgüt içindeki bazı çevrelerin etkili olup olmadığı ile bazı ülkelerin örgüt içindeki ayrışmayı dikkate alarak örgütten taşeron kullanıp kullanmadıkları” ihtimalleri de değerlendiriliyor.

TUTARLI BİLGİ VEREMEDİ

Le Parisien gazetesine göre, şüphelilerin evlerinde yapılan aramada, cinayeti aydınlatacak ipucuna rastlanmadı. Le Point dergisinin internet sitesindeki habere göre şüphelilerden biri, suikasttan kısa süre öncesine kadar maktullerin yanındaydı ve onları canlı olarak gören son kişiydi. Bu kişi ifadesinde, olay günü neler yaptığını net ve tutarlı ayrıntılarla veremeyince, üzerindeki şüpheler yoğunlaştı.

GÖZALTI SÜRESİ UZADI

Soruşturmayı yürüten Paris Terörle Mücadele Alt Müdürlüğü, her ikisi de Kürt kökenli Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan 38 ve 31 yaşlarında iki erkek şüphelinin gözaltı süresini uzattı. Yakın arkadaş oldukları belirtilen iki şüphelinin gözaltı süresinin 96 saate kadar sürebileceği belirtildi.

ERDOĞAN ÖRGÜT İÇİ HESAPLAŞMA OLABİLİR DEMİŞTİ

Başbakan Erdoğan süikast olduğunda yaptığı açıklamada “örgüt içi hesaplaşma” diyerek şöyle konuşmuştu:”Bölücü terör örgütünün farklı freaksiyonları var. FıratNews’e yaptıkları açıklamalarda barışı kesinlikle istemediklerini söylediler. Geçmişte de iyi niyetle atılan adımlar kötü niyetler tarafından hep engellenmişti. Örgütün kendi içinde hesaplaşması olabilir. Veya bizim şuanda atmakta olduğumuz iyi niyetli adımları kesmeye yönelik adımlar olabilir. Elimize teknik bilgiler de geldi. Zaten kapıda şifreli kilit sistemi varmış. Bu şifre bilinmeden açılacak bir kapı değildi bu. Bu kapıyı zaten tanıdıkları adamlara kapıyı açmışlardır. Tabi bu da örgüt içi hesaplaşma olduğunu güçlendiriyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016