Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Mehmer Ağar erken tahliye olacak mı?

Mehmer Ağar erken tahliye olacak mı?

\

Mehmer Ağar erken tahliye olacak mı?

02.02.2013 08:29
Denetimli serbestlik ilgili yasanın yürürlüğe girmesiyle eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın aftan yararlanıp yararlanamayacağı tartışma konusu oldu

Denetimli serbestlik ilgili yasanın yürürlüğe girmesiyle birlikte bir çok cezaevinde tahliyeler gerçekleşti. Susurluk davası kapsamında ceza alan eski Adalet ve İçişleri Bakanı Mehmet Ağar’ın da yapılan düzenlemede yararlanacağı iddia edildi.

Ancak yapılan yasal düzenleme terör ve organize suçlardan cezaevlerinde bulunan hükümlüleri kapsamaması bu yolun kapanmasına neden oldu.

Radikal’in haberine göre Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunu kapsamında Türkiyegenelindeki mahkumlar tahliye edilmeye başlandı. Bu kapsamda 15 bin kişinin tahliye olacağı belirtiliyor.

Susurluk davası kapsamında ‘Cürüm işlemek amacıyla silahlı teşekkül oluşturmak- silahlı teşekkülün yöneticisi olmak’ suçundan 5 yıl ceza alan Mehmet Ağar’ın da mevcut düzenlemeden yararlanacağı öne sürüldü.

AĞAR’IN AVUKATI: MÜVEKKİLİM BU HAKTAN YARARLANAMAZ

Ağar’ın avukatı da müvekkilinin mevcut düzenlemede yararlanamayacağını belirterek “Yapılan değişiklik, terör ve organize suçları kapsamamaktadır. Müvekkilim de organize suç kapsamında ceza alması nedeniyle cezaevinde bulunmaktadır. Bu nedenle müvekkilim bu haktan yararlanamaz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016