Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Müjdat Gezen Ergenekon davasını bedava izledi

Müjdat Gezen Ergenekon davasını bedava izledi

\

Müjdat Gezen Ergenekon davasını izledi

26.04.2013 19:36
“Ergenekon” davasının bugünkü duruşmasında, esas hakkındaki mütalaaya ilişkin beyanların alınmasına devam edildi.

İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmada, tutuklu yargılanan Bedirhan Şinal’in ardından Durmuş Ali Özoğlu, mütalaaya ilişkin savunmasını yaptı.

Mütalaada, kendisi hakkında cebir ve şiddet kullanarak hükümeti görev yapamaz hale getirmeye teşebbüs ettiği iddiasıyla ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendiğini anımsatan Özoğlu, “Ben bu eylemi nerede yapmışım, delilleri ne? Bu mütalaa ‘ben yaptım oldu’ mütalaasıdır” dedi.

Mütalaada, kendisinden TSK’ya ait devlet sırrı niteliğinde belgelerin ele geçirildiği yönünde ifadelerin bulunduğunu belirten Özoğlu, TSK’ya, kayıp belgelerinin olup olmadığının sorulmasını istedi.

Özoğlu, “Şayet Silahlı Kuvvetler, ‘Bu belgeler benimdir, kayboldu’ derse, ben kabul edeceğim. ‘O belgeler bana aittir’ diyeceğim. Ben o belgeleri ortada sahipsiz bırakmayacağım” diye konuştu.

Davanın bugünkü duruşmasında, bir süre tutuklu yargılandıktan sonra tahliye edilen Mahmut Öztürk, Zeki Yurdakul Çağman, tutuklu sanık Erkan Ayyıldız ve Rafet Arslan da esas hakkındaki savunmasını yaptı.

Mahkeme heyeti, sanıklar Bedirhan Şinal ve Durmuş Ali Özoğlu’nun beyanları sırasında mahkeme heyeti ve iddia makamına yönelik sarf ettikleri sözlerden dolayı gereğinin yapılması için Silivri Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi.

Duruşma, 29 Nisan Pazartesi gününe ertelendi.

Müjdat Gezen: “Bana böyle şeyler dokunuyor” 

Davanın bugünkü duruşmasının öğleden sonraki oturumunu izleyen tiyatro sanatçısı Müjdat Gezen, duruşma salonunun önünde gazetecilere yaptığı açıklamada, bugünkü duruşmaya katılmayan tutuklu sanıklardan İşçi Partisi (İP) Genel Başkanı Doğu Perinçek’i cezaevinde ziyaret ettiğini söyledi.

Gezen, Perinçek’in eski arkadaşı olduğunu, duruşmaya da Mustafa Balbay ve Tuncay Özkan’ı görmek için geldiğini ifade ederek, “Tuncay Özkan ve Mustafa Balbay ile duruşma salonunda bağırarak konuştum” dedi.

Mustafa Balbay’ın cezaevinde “Yargıtatör” adlı tiyatro oyunu yazdığını anımsatan Gezen, Balbay’ın oyunu Rutkay Aziz, Levent Kırca ve kendisi gibi tiyatrocuların sahnelemesini istediğini anlattı.

Balbay ile tam olarak görüşemediklerini dile getiren Gezen, davayla ilgili olarak da “Güzel, iyi duruşmaların olduğu ya da duruşmaların hiç olmadığı günler diliyorum. Türk toplumu için yeni bir anayasayla mı, yeni bir düzenlemeyle mi, nasıl olacaksa? Özgürlüğün ne demek olduğunu hepimiz biliyoruz ama özgürlüğün olmadığını 12 Eylül’den önce ve sonra cezaevinde yatmış olmaktan dolayı daha iyi biliyorum. O yüzden bana böyle şeyler dokunuyor” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016