Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Muş’taki gerginliği BDP’li Sakık engelledi

Muş'taki gerginliği BDP'li Sakık engelledi

\

Muş’taki gerginliği BDP’li Sakık engelledi

18.03.2013 19:14
Muş’ta BDP’nin düzenlediği nevruz kutlamaları İstasyon Meydanı’nda yapıldı. Kutlamalar sonrasında taşkınlık yapıp gerginliğe neden olan bir gruptakilere, polisten önce BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık müdahale etti.

Sakık, polis mikrofonu ile göstericilere seslenip evlerine gitmelerini istedi. Gruptakiler, kısa sürede dağıldı.

BDP, tarafından düzenlenen nevruz kutlamasına BDP Diyarbakır Milletvekili Altan Tan, BDP Muş milletvekilleri Sırrı Sakık ve Demir Çelik ile yaklaşık 3 bin kişi katıldı. Kutlamalarda Muş Emniyeti yoğun güvenlik önlemi aldı. Kutlamalar sonrasında İstasyon Caddesi’nde slogan atıp yürümek isteyen gruba, polis izin vermedi. Yürümekte ısrar eden gruba Milletvekili Sırrı Sakık müdahale etti. Gruptan dağılmalarını isteyen Sakık, atılan sloganlardan sesini duyuramayınca polis mikrofonundan seslendi. Sakık, “Biz sizi seviyoruz, sizde bizi sevin. Kazasız belasız dağılın, hepinizi yürekten kutluyorum. Yolunuz açık olsun” dedi. Ardından gruptakiler kısa sürede dağıldı.

Öte yandan Muş Emniyet Müdürlüğü aldığı güvenlik önlemlerine bir yenisini daha ekledi. Polis kutlamaların öncesi ve sonrasını 3 G bağlantısı ile canlı olarak yayınladı. Aktüel kameralı ve 3 G bağlantılı bir polis olayları emniyet MOBESE merkezine aktardı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016