Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

PKK’lıların çekilmesini hızlandıracak teklif!

PKK'lıların çekilmesini hızlandıracak teklif!

\

PKK’lıların çekilmesini hızlandıracak teklif!

02.04.2013 14:11
Doğu ve Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ndeki 18 baro başkanı çözüm sürecine destek verdi. Toplantıdan bir gün sonra Şırnak Baro Başkanı, terör örgütünün çekilmesi ile ilgili bir teklif sundu.

Ömer Süt’ün haberi… 

Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi, teröristler çekilirken onlara refakat eder, teröristlerin çekilmesini hızlandırabiliriz, dedi. 

Hafta sonu Siirt Barosu’nun ev sahipliğinde toplanan Siirt, Adıyaman, Ağrı, Batman, Bingöl, Bitlis, Diyarbakır, Elazığ, Hakkari, Iğdır, Kars, Malatya, Mardin, Muş, Şanlıurfa, Şırnak, Tunceli ve Van illerinin baro başkanları ve genel kurul delegeleri yaptıkları değerlendirmelerin ardından sürece destek çıktıklarını belirtti.

Baro başkanlarının bu desteklerinden sonra Star’a konuşan Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’den çözüm süreciyle ilgili olarak insiyatif alan bir açıklama geldi. 

“HIZLI ÇEKİLME İÇİN PKK’YA REFAKAT EDEBİLİRİZ”

Nuşirevan çekilmenin hızlı yapılabilmesi için büyük gruplar halinde çekilme gerçekleşmesi gerektiğini belirterek ‘Güneydoğulu baro başkanları olarak inisiyatif almaya hazırız’ dedi. Elçi, ‘Hep siyasetçiler elini taşın altına koyacak değil. Bize zemin hazırlansın, gidip mağaradan teröristin silahını bıraktırıp ona sınır dışına kadar eşlik ederiz. Biz yanındayken de bilinir ki o terörist gitmek istiyor, ateş edilmez. Çekilme hızlıca tamamlanır’ dedi.

YASAL DÜZENLEME ŞART

Haber7.com’a konuşan Diyarbakır Baro Başkanı Tahir Elçi ise Şırnak Baro Başkanı Nuşirevan Elçi’nin bu açıklamasına destek verdi ancak bir noktaya özellikle değindi. Tahir Elçi, PKK’lıların silah bırakarak yurt dışına çıkma esnasında hem çatışmanın olmaması hem askerin hem de polisin daha güvende olması için hükümet tarafından bir yasanın çıkartılması gerektiğini savundu. Tahir Elçi, yasal düzenleme çıkmaması halinde ise ülkemize barışın gelmesi için herkesin taşın altına elini sokması gerektiğini söyledi. 

omer.sut@haber7.com

Haber 7

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016