Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

PKK’nın elindeki kamu görevlileri serbest

PKK'nın elindeki kamu görevlileri serbest

\

PKK’nın elindeki kamu görevlileri serbest

13.03.2013 11:19
PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi saat 11.00’de kamu görevlileri heyete teslim edildi…Kamu görevlilerinin Zaho’da aileleri ile görüştükten sonra Habur’dan ülkeye giriş yağacağı bildirildi.

PKK’nın elindeki biri kaymakam sekiz kamu görevlisi BDP milletvekilleri ile İHD ile Mazlum-Der temsilcilerine, Irak’ın Türkiye sınırına 30 kilometre uzaklığındaki Amediye İlçesi yakınlarındaki Zap bölgesinde teslim edilecekti ancak son anda ilginç bir gelişme yaşandı.

HABUR SINIRINDA AĞLATAN BULUŞMANIN KARELERİ…

Teslim alacak heyet buluşma noktasına 100 metre kala geri döndü. 1 saat sonra kriz aşıldı. Teslim alacak heyet ile PKK’lılar bir araya geldi, durum değerlendirmesi yapıldı.

Saat 11.00’de kamu görevlileri heyete teslim edildi.

KAMU GÖREVLİLERİ HABUR’DA

Serbest bırakılan kamu görevlileri Habur Sınır Kapısı’ndaki Habur Mülki İdare Amirliği binasına geldi. Kamu görevlileri, sağlık kontrollerinin ardından aileleriyle buluşacak.

TERÖRİSTLERİN ELİNİ SIKMADI

Serbest kalan kamu görevlileri ayrılırken, kendilerini heyete teslim eden PKK’lıların başında bulunan ve Tokat’ın Reşadiye İlçesi’nde 7 askerin şehit düştüğü saldırı emrini veren ‘Baver Dersim’ kod adlı terörist Süleyman Şahin’in elini sıkmadı.

CUMHURBAŞKANI GÜL’DEN İLK AÇIKLAMA

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, serbest bırakılan kamu görevlileri ile ilgili olarak, vatandaşlarımızın sağ salim dönmeleri sevindirici, açıklamasında bulundu. Cumhurbaşkanı Gül, geçmişten ders alınmalı, silahlar bırakılmalı, silahlar bırakılırsa reformlar da kolay olur, dedi… 

KAÇIRILAN KAYMAKAM ADAYI: VATANIMIZ İÇİN HAYIRLI OLAN DURUŞU KORUDUK

Teslim tutanağıyla 8 kamu görevlisi heyet tarafından alındı. Kaymakam adayı Kenan Erenoğlu, serbest kaldıktan sonra ”19 ay bu çatışma koşullarında, bu doğada zor geçti. Biz bu süreçte doğru pozisyon almaya çalıştık. Adeta Sırat köprüsünden geçtik. Bizim bulunduğumuz sürede lojistik sıkıntı ve sağlık sorunumuz da olsa biz vatanımız, milletimiz için hayırlı olan duruşu koruduk. Dağ koşullarında en büyük sıkıntımız haber almaktı. Elimizde zor çeken bir radyomuz vardı” dedi.

Kamu Görevlilerinin İlk Duyguları;

Astsubay Abdullah Söpçeler: Ailemle buluşacağım için mutluyum. Sonuçta yaşanması gereken yaşandı. Herkes için hayırlı olsun. 

Polis memuru Nadir Özgen: Sürecin iyi olmasını bekliyorum. Süreç için hayırlı olmasını bekliyorum. Gelişmeleri radyoda dinledik. Süreç inşallah iyi olur. 

Er Hadi Gizli: Uzun bir süre oldu. Hayırlı olmasını diliyorum 

Er Ramazan Başaran: Süreç inşallah iyi olur. 

Er Reşat Çeçen: Dilerim barış olur. 

Uzman çavuş Kemal Ekinci: Süreç güzel işliyor. Hayırlısı olsun. Doğmamış bir çocuğum vardı inşallah onun göreceğiz. Aileme kavuşacağım için mutluyum. 

Uzman çavuş Zihni Koç: ben de diğer arkadaşlarım gibi mutluyum.  

SERBEST BIRAKILANLARIN İSİMLERİ

Kaymakam adayı Kenen Erenoğlu (Diyarbakır Muş Karayolu 12 Ağustos 2011), Astsubay Abdullah Söpçeler (Diyarbakır Lice Karayolu 9 Temmuz 2011), Uzman Çavuş Zihni Koç (Diyarbakır Lice Karayolu 9 Temmuz 2011), Uzman Çavuş Kemal Ekinci (Şırnak Merkez 1 Ekim 2011), Erler Hadi Gizli, Ramazan Başaran ve Reşat Çeçan (Diyarbakır Bingöl Karayolu 7 Ağustos 2012), Polis Memuru Nadir Özgen (Van Çatak 9 Eylül 2011)

ARINÇ’TAN KAMU GÖREVLİLERİ İLE İLGİLİ AÇIKLAMA

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, kamu görevlilerinin serbest bırakılmasından mutluluk duyduğunu, herşeyin planlandığı gibi gerçekleştiğini belirtirken  teslimatta gecikme olduğu yönündeki ifadelere de değinerek “bunun iletişim kopukluğundan kaynaklandığını söyledi.

Arınç,  İçişleri Bakanı Güler’in açıklamalarının kendi sözleri ile çelişmediğini,  gazetede çıkan haberlerin doğru olmadığı yönünde olduğunu söyledi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016