Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Said-i Nursi’nin son talebelesi yoğun bakımda!

Said-i Nursi'nin son talebelesi yoğun bakımda!

\

Said-i Nursi’nin son talebelesi yoğun bakımda!

01.05.2013 22:53
Bediüzzaman Said-i Nursi’nin son talebelerinden olan 77 yaşındaki Abdulkadir Badıllı fenalaştı. Hastaneye kaldırılan Abdulkadir Badıllı yoğun bakıma alındı.

Abdulkadir Badıllı dün gece saatlerinde fenalaştı. Yakınları tarafından Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesine kaldırılan Badıllı, yoğun bakım ünitesine alındı. Hastanede tedavisine başlanan Abdulkadir Badıllı’nın durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

SAİD-İ NURSİ’NİN DEĞERLİ EŞYALARINI KORUYOR

Abdulkadir Badıllı 1936 yılında Şanlıurfa’nın Ak ziyarete bağlı şeyh Zeliha köyünde doğdu. 1953 yılında Bediüzzaman Said-i Nursi’nin talebesi olan Abdulkadir Badıllı, Said-i Nursi’nin birçok değerli eşyasını yanında bulunduruyor.  İyi derecede Arapça, Osmanlıca, Kürtçe ve Farsça bilen Said-i Nursi’nin talebesine geçtiğimiz yıllarda Harran Üniversitesi tarafından kendisine fahri doktora verildi.Abdulkadir Badıllı geçtiğimiz aylarda Haber7.com okuyucuları için çözüm sürecini şu sözleri ile değerlendirmişti: “30 yıllık duaların kabul olma zamanı gelmiştir inşallah. Bunu bekliyoruz. Süreci başlatanları, destekleyenleri tebrik ediyoruz. 30 senede ne canlar gitti. Bunun için dökülen para ortada. Biz de bunun için ‘Evet’ diyoruz. ‘Mübarek olsun, hayırlı olsun, hep beraber destek olalım’ diyoruz. 30 senelik bir mücadele. Kanla netice çıkmayacağını herkes anladı. Onun için hayırlı bir teşebbüse girişildi. Hükümet de her şeyi göze alarak bunu tatbik etmek istiyor. Gerçek manada İslama hizmet eden herkes 30 yıldır bu işin çözümü için dua ediyor. 30 yıllık dualar var.. Fiili dua, kavli dua.. Duaların kabul vakti. Netice için dua ediyoruz. Doğudaki gençler eskiden meyilliydi. Ama artık o vaziyet değişti. Yüzde 80-90 istemiyor. İlme koşuyor.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016