Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Sibel Eraslan: Kalbim delik deşik oldu

Sibel Eraslan: Kalbim delik deşik oldu

\

Sibel Eraslan: Kalbim delik deşik oldu

11.04.2013 10:53
Akil Adamlar heyetinde bulunan Gazeteci Sibel Eraslan çözüm sürecini anlatmak için gittiği Malatya’da karşılaştığı olayları anlattı. Bir hayli duygulanan Eraslan; gördükleri, yaşadıkları karşısında ‘kalbim delik deşik oldu’ dedi.

Çözüm süreci kapsamında  oluşturulan ve kamuoyunun günlerce tartıştığı Akil Adamlar heyeti ilk toplantısını Doğu Anadolu’nun en büyük şehirlerinden Malatya’da yaptı. Heyet, Malatya’da STK Başkanları, akademisyen, kanaat önderleri, çeşitli parti temsilcileriyle toplantılar yaptı, karşılıklı görüş alışverişinde bulundu.

Akil Adamlar heyetinde bulunan Gazeteci Sibel Eraslan çözüm sürecini anlatmak için gittiği Malatya’da karşılaştığı tabloyu Habertürk’te Ece Öner’le Akşam Raporu programında paylaştı. Heyetin çalışmalarından bahsederken bir hayli duygulandığı gözlenen Eraslan; ”toplantılardaki konuşmaları dinlerken kalbim delik deşik oldu” dedi.

MHP VE CHP TABANI DA BARIŞ İSTİYOR

MHP’nin ve CHP tabanının da barış istediğini ve bunu Malatya’daki toplantılarda daha rahat gördüğünü ifade eden Eraslan, muhalefetin bu süreçteki eleştirisinin sadece propagandadan ibaret olduğunu söyledi.

Eraslan; ”Bölgedeki bütün insanlar barış istiyor. Bölgenin yetiştirdiği bilim insanları fikirlerini söylediler. Herkes barış istiyor. Akil Heyetteki insanlar gönül yıkmaya değil, gönül yapmaya geldi.  Doğu’dan Güneydoğu’dan çözüm sürecine verilen destek çok anlamlı. İnsanlar artık kötü günlerin geride kalmasını istiyor. Biz de annelerin gözyaşları dursun istiyoruz. Barışın sesine kulak vermemiz gerekiyor. Çok konuştuk biraz da dinlemenin zamanı bugün” dedi.

SİYASET ANKARA’DAN İBARET DEĞİL

”Siyaset çok sert ve kırıcı geçiyor ama siyaset sadece Ankara’dan ibaret değil. Ben bu süreçten çok umutluyum. Çocuklarım adına umut etmek istiyorum. Benim bir hayalim bir umudum bir rüyam var, ve bu hayalim yaşamaktan, huzurdan yana, büyük bir millet olmaktan yana”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016