Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Sultangazi’de DHKP-C operasyonu

Sultangazi'de DHKP-C operasyonu

\

Sultangazi’de DHKP-C operasyonu

03.04.2013 18:24
Sutangazi’de polis, DHKP-C terör örgütüne yönelik operasyon düzenledi. Operasyonda silah ve patlayıcı madde ele geçirildiği belirtiliyor. Operasyonun ardından ortalık savaş alanına döndü.

Edinilen bilgiye göre İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri terör örgütü DHKP/C’ye operasyon düzenledi. Sultangazi’de 7 ayrı adrese düzenlen operasyon kapsamında 5 tabanca ve bir polis kıyafeti ele geçirildi. 3 kişi gözaltına alındı.

OLAYLAR ÇIKTI 

Operesyonlar kapsamında Sultangazi Fevzi Çakmak Mahallesi’nde bir sokağa giriş ve çıkışlar kapatıldı. Öte yandan polis operasyonunu protesto eden bir grup polise taş attı. Poliste gaz bombası atarak ve TOMA (Toplumsal Müdahale Aracı) araçlarıyla tazyikli su sıkarak gruba müdahale etti. Polise taş atmaya devam eden grup bir süre sonra dağıldı. Polisin iş yerinde yaptığı aramalarda el konulan malzemeler delil torbasına konularak emniyete götürüldü.

İKİNCİ EYLEM

Bu sırada tekrar harekete geçen yüzleri maskeli saldırganlar, Fevzi Çakmak Caddesi üzerinde polisi taş yağmuruna tuttu. Daha sonra yol kenarında bulunan çöp konteynırlarını yola devirerek sloganlar atmaya başladı. TOMA gruba tazyikli su ile müdahale etti. Çevik Kuvvet ekipleri de gaz bombası atarak grubu ara sokaklara doğru kovaladı. Cadde üzerinde polis zırhlı araçlarla geniş güvenlik önlemi aldı. Ortalık sakinleşince polis konvoy halinde mahalleden ayrıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016