Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Tarihinde ilk kez Kaymakam çıkaran ilçe

Tarihinde ilk kez Kaymakam çıkaran ilçe

\

Tarihinde ilk kez Kaymakam çıkaran ilçe

04.05.2013 13:51
İçişleri Bakanlığı’nca açılan son kaymakam adayları sınavında cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli’den bir aday başarılı olarak kaymakamlık eğitimi almaya hak kazandı.

Emekli geçici köy korucusunun oğlu olan Rıdvan Demir, 3 yıllık eğitimi tamamladıktan sonra Şemdinli’den yetişen ilk kaymakam olarak mülki idare görevine başlayacak.

60 KAYMAKAM ADAYI BELİRLENDİMilliyet’te yer alan habere göre İçişleri Bakanı Muammer Güler, bakanlığının açtığı son kaymakamlık sınavıyla ilgili çarpıcı bir bilgiyi paylaştı. Buna göre; bakanlık, geçtiğimiz günlerde sonuçlandırdığı kaymakam adaylığı sınavıyla kaymakamlık eğitimine alınacak 60 kaymakam adayını belirledi. İçişleri Bakanlığı Müsteşarı Seyfullah Hacımüftüoğlu’nun başkanlığındaki komisyonca gerçekleştirilen yazılı ve sözlü sınavlar sonrasında, adaylar aldıkları puanlara göre tek tek listelenerek değerlendirmeye alındı.

14 ÇOCUKLU BİR AİLENİN OĞLUDeğerlendirme sonucunda 60 kişilik adaylar listesinin 52. sırasında Şemdinlili Rıdvan Demir yer aldı. Demir’in her iki sınavı da başarıyla geçmesi sonrasında cumhuriyet tarihinde ilk kez Şemdinli’den bir kaymakam adayı çıkmış oldu. Sınava giren adaylarla ilgili yapılan ön incelemede, Demir’in Hakkari’nin Şemdinli ilçesine bağlı Altınsu köyünün Dereboyu mezrasında doğup büyüdüğü ve 14 çocuklu bir ailenin oğlu olduğu anlaşıldı.

BABASI GEÇİCİ KÖY KORUCUSUAynı zamanda babası geçici köy korucusu olan Demir’in 2011’de Çukurova Üniverstesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nden mezun olduktan sonra kaymakamlık sınavı için başvuru yaptığı öğrenildi. Sınavı kazanan Demir, bakanlık Eğitim Dairesi’nce koordine edilen 3 yıllık kaymakamlık eğitimini başarıyla tamamlaması halinde kura çekerek mülki idaredeki görevine adım atacak. Demir, bu süreçle birlikte ilk Şemdinlili kaymakam olarak tarihe geçecek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016