Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Terörist cenazesine damga vuran pankart!

Terörist cenazesine damga vuran pankart!

\

Terörist cenazesine damga vuran pankart!

17.01.2013 11:47
Fransa’nın başkenti Paris’te silahlı saldırıya uğrayan ve içinde PKK’nın kurucularından Sakine Cansız’ın da bulunduğu 3 PKK’lı kadın cenazesi konvoy eşliğinde tören alanına getirildi.

Törene kalabalıkta yer alan, “Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz” şeklindeki pankart damga vurdu. 3 PKK’lı kadının cenazeleri BDP’li milletvekillerinin omuzlarında tören alanına girdi.

Uğradıkları suikast sonucu öldürülen PKK’lı Sakine Cansız, Fidan Doğan ve Leyla Söylemez’in cenazeleri Bağlar ilçesinde bulunan özel bir hastanenin morgundan alınarak belediyeye ait cenaze araçlarına bindirildi. Cenaze araçları konvoy halinde Bağlar ilçesinden Batıkent Meydanı’na hareket etti. Cenaze törenine katılmak üzere toplanan kalabalık, hastane çıkışından tören alanının yapılacağı bölgeye kadar konvoyu yaya olarak takip etti. Konvoyu BDP’li milletvekilleri, çevre illerden gelen katılımcılar ile çok sayıda vatandaş takip etti. Batıkent Meydanı’nda yapılacak törenin ardından Sakine Cansız’ın cenazesinin Tunceli, Fidan Doğan’ın cenazesinin Kahramanmaraş Elbistan ve Leyla Söylemez’in cenazesinin ise Mersin’e uğurlanacağı belirtildi.

Öte yandan meydanda bulunan, “Savaşın kazananı, barışın kaybedeni olmaz” şeklindeki pankart törenin ilgi çekici unsurları arasında yer aldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016