Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

THY uçaklarına yönelik ihbar asılsız çıktı

THY uçaklarına yönelik ihbar asılsız çıktı

\

THY uçaklarına yönelik ihbar asılsız çıktı

15.08.2013 01:08 633 kez okunmuş

İhbar üzerine polis THY’nin Hamburg, Berlin, Frankfurt, Stuttgart ve Münih seferini yapmaya hazırlanan uçağında bomba araması yaptı. Yaklaşık 4 saat süren aramalarda bomba bulunamadı.

Atatürk Havalimanı’ndan Almanya’nın değişik kentlerine gidecek uçaklarına yönelik olarak kimliği belirsiz bir kişi tarafından bomba ihbarı yapıldı. İhbar üzerine polis THY’nin Hamburg, Berlin, Frankfurt, Stuttgart ve Münih seferini yapmaya hazırlanan uçağında bomba araması yaptı. Yaklaşık 4 saat süren aramalarda bomba bulunamadı.

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda akşam saatlerinde Almanya’ya gidecek uçaklara yönelik olarak yapılan bomba ihbarı üzerine hareketli dakikalar yaşandı. Havalimanı müşteri ilişkileri telefonuna akşam saat 18:30 sıralarında Almanya uçaklarına yönelik yapılan bomba ihbarı üzerine harekete geçen Atatürk Havalimanı emniyet birimleri, kalkış için hazırlık yapan Türk Hava Yolları’na ait beş uçagın kalkışına izin vermeyerek durdurdu.

THY’nin saat 19:00 ile 19:40 arasında İstanbul’dan Almanya’nın Berlin, Frankfurt, Hamburg, Stuttgart ve Münih’e gidecek uçakları güvenli bir park alanına çekilerek bagajları ve yolcuları uçaklardan indirilerek bomba uzmanı ekipler tarafından tekrar aramadan geçirildi. Yaklaşık dört saat süren aramaların ardından uçaklarda bomba izine rastlanılmazken ihbarın asılsız olduğu anlaşıldı. İhbar nedeniyle uçakların gecikmeye girerken Almanya’daki havalimanlarının gece kapalı olması nedeniyle seferler yeniden planlandı. Beş uçağın yolcuları geceyi geçirmek üzere otellere yerleştirilirken seferlerin bu sabah saat 04.00’da gerçekleştirileceği belirtildi.

YOLCULAR TEDİRGİN OLDU

Türk Hava Yolları’na ait bir uçakla Berlin’e giden yolcular arasında yer alan Berlin Uyum, Kadın ve Çalışma Bakanı Dilek Kolat şunları söyledi: “Çantalarımız kontrol edildi. Sonra terminale geldik. Bilgilendirme konusunda sıkıntı olunca yolcular biraz tedirginlik yaşadılar. Yetkililer sabah saatlerinde uçacağımızı söylediler” şeklinde konuştu.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016