Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Vali Mutlu o saldırganın kimliğini açıkladı

Vali Mutlu o saldırganın kimliğini açıkladı

\

Vali Mutlu o saldırganın kimliğini açıkladı

11.06.2013 12:47
Sosyal medyada çok tartışılan ‘beldeki şişkinlik’ fotoğrafına İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu cevap verdi. Vali Mutlu daha sonra twitter’da yaptığı açıklamada belide silah olduğu iddia edilen kişinin SDP’li olduğunu ve yakalandığını açıkladı.

Sosyal medyada çok tartışılan ‘beldeki şişkinlik’ fotoğrafına ilişkin İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, “Bu sabah AKM ve Atatürk Anıtı’ında bulunan llegal örgütlere ait döviz, bayrak ve pankartları indirmek amacıyla bulunulan müdahale sonrası, SDP binasına gerçekleştirilen operasyonda kesici ve delici aletler ele geçirildiğini söylüyor.

Taksim Atatürk Anıtı ve Atatürk Kültür Merkezi’nde bulunan illegal örgütlere ait döviz, bayrak ve pankartları indirmek amacıyla müdahalede bulunulmuştur. Bununla birlikte sosyal medyada yer alan Taksim Meydanı ve çevresinde polis olduğu iddia edilen silahlı ve telsizli kişinin daha önceden de Devrimci Karargah Operasyonunda tutuklanıp 6 ay cezaevinde kalmış olan SDP’li Ulaş Bayraktaroğlu olduğu tespit edilmiş ve yapılan çalışmalar sonucu yakalanmıştır.

Ayrıca, toplumun huzurunu bölmeye yönelik kışkırtıcı eylemlerde bulunan kişilere düzenlenen operasyonlar kapsamında SDP binasına gerçekleştirilen operasyonda 1 adet ateşli silah (tabanca), kesici ve delici aletler (pala, bıçak) ele geçirilmiş olup operasyonlar kapsamında 70 kişi gözaltına alınmıştır.” denildi

VALİ KİMLİĞİNİ AÇIKLADI

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu bu iddialara önce basın toplantısında daha sonra ise twitter üzerinden cevap verdi. Vali Mutlu yazdığı mesajda şu ifadeleri kullandı:

-Taksim’de telsizli ve muhtemelen silahlı görüntüsü sosyal medyada paylaşılıp, polis olduğu iddia olunan kişi yakalandı. O SDP’li bir eylemci.

-Kişinin adı U. B. Daha önce Devrimci Karargah operasyonunda 6 ay cezaevinde kalmış birisi.Polis diyenlere duyuruyorum, bilginize. 

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016