Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Yağmur duasına çıkan çiftçiler sağnak yağışa yakalandı

Yağmur duasına çıkan çiftçiler sağnak yağışa yakalandı

\

Yağmur duasına çıkan çiftçiler sağnak yağışa yakalandı

03.05.2013 19:12
Beyşehir ilçesine bağlı Bayavşar beldesinde yağmur duasına çıkan çiftçiler, duadan yaklaşık 10 dakika sonra yağan sağanak yağmurda kendilerine sığınacak yer aradı.

Mayıs ayında yağmur beklentisinde olan çiftçiler, Yeni Cami’de kılınan cuma namazının ardından cami avlusunda kadınların da saf tuttuğu yağmur duası yaptı.

Beyşehir Müftü Vekili Salih Doğan’ın yaptığı duanın ardından yemek için sıraya giren çiftçiler, yaklaşık 10 dakika sonra aniden bastıran sağanak yağmura yakalandı. Bu sırada bazı çiftçilerin yemek tabldotlarıyla yağmurdan korunmaya çalışması, bazılarının ise kendilerine sığınacak yer araması ilginç görüntüler oluşturdu.

Bayavşar Belediye Başkanı Polat Yetkin, gazetecilere yaptığı açıklamada, beldede bahar aylarında 9 yıldır aralıksız yağmur duası yapıldığını söyledi.

Dua ve yemek organizasyonunu cami derneğiyle belediyenin ortaklaşa düzenlediğini belirten Yetkin, “Organizasyonumuz çok güzel oldu. Gördüğünüz gibi hocamızın nefesi kuvvetliymiş, maşallahı var. Yağmur hızlı bir şekilde indi. Bayavşar için, memleketimiz için hayırlı olsun. Bu yağmurun devamının gelmesini diliyoruz” diye konuştu.

Yağmur duasına, Beyşehir Kaymakamı Muzaffer Başıbüyük, Beyşehir Belediye Başkanı İzzet Taşcı, AK Parti İlçe Başkanı Nafiz Huğlu, il genel meclisi üyeleri ve çiftçiler katıldı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016