Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları

Bir birinden Farklı online Chat odalarında Sohbet edebileceğiniz Kameralı Söyleşi platformu

Yorgun sürücülere “dinlenme” zorunluluğu

Yorgun sürücülere

\

Yorgun sürücülere “dinlenme” zorunluluğu

08.08.2013 04:41 2,812 kez okunmuş

Karabük Emniyet Müdürlüğü, Ramazan Bayramı’nda olası trafik kazalarını önlemek amacıyla uzun yola çıkan ve yorgun olduğu gözlenen sürücüleri zorunlu olarak dinlendirdi.

Karabük-Ankara-İstanbul karayolu güzergahı Kemikli Rampası mevkisinde konuşlanan polis ekipleri, araçları durdurarak trafik akışını tehlikeye düşürecek yorgun sürücülere trafik kurallarını içeren broşürler verdi, çay ikram etti.

Karabük Emniyet Müdürü Oktay Keskin de denetimlere katılarak sürücülere trafik kuralları hakkında tavsiyelerde bulundu.

Keskin, gazetecilere yaptığı açıklamada, bayram tatillerini memleketlerinde geçirmek isteyen sürücülerin bir an önce gitmek istedikleri yere varmak için uzun süreli araç kullandıklarını, bunun da uykuya neden olduğunu söyledi.

Uyku nedeniyle meydana gelebilecek kazaları önlemek için bu uygulamayı başlattıklarını ifade eden Keskin, şöyle konuştu:

“Vatandaşlarımız, ailemize kavuşacağız ümidiyle yola çıkıyorlar. Uzun süreli yolculukları var. Biz de böyle bir şey düşündük. Sürücüleri 5-10 dakika oyalayıp araçlarından indirerek, bir çay ısmarlayarak biraz dinlenmiş bir şekilde yola çıkmalarını sağlamayı amaçladık. Yol yorucu ve uzun. Sürücülerimize birer broşür veriyoruz. O broşürlerle emniyet kemeri ve aşırı hız konusunda uyarıyoruz. En çok kazalar bu bölgede meydana geliyor. Bu bölgede tedbir almaya çalıştık. Uygulama sabah saatlerine kadar devam edecek. Vatandaşlarımız inşallah bu uygulamadan memnun olurlar.”

Polis ekipleri tarafından durdurulan sürücüler, 10 dakika dinlendikten ve ikram edilen çayı içtikten sonra yollarına devam etti.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Zirve.NET - chat, sohbet, muhabbet odaları © 2016